کشمش
کشمش، میوه خشک مغذی است که می توان در کنار خشکبارهای دیگر در تمام فصول سال یافت. کشمش به میوه رسیده و خشک انگور گفته می شود و با توجه به نوع انگور، شیوه خشک کردن و مواد افزودنی مجاز در انواع مختلف به فروش می رسد. این خشکبار پرخاصیت غنی از آهن، پتاسیم، کلسیم، ویتامین های گروه B و خواص آنتی اکسیدانی است که از تخریب سلول ها جلوگیری می کند.

آلوچه یا آلوبخارا
آلو بخار میوه ای خوشمزه با طبعی سرد و ترد می باشد که استفاده از آن مزایای بسیاری را به همراه دارد. از جمله خواص آلو بخارا؛ می توان به تنظیم فشار خون، بهبود عملکرد قلب، افزایش ایمنی بدن و بهبود اختلالات دستگاه گوارش اشاره نمود. همچنین استفاده از این میوه برای کاهش دمای بدن، نیز بسیار مفید است.

مغز هسته زردآلو
زردآلو یکی از میوه‌های بسیار پرخاصیت و پرطرفدار است که هسته آن دارای یک مغز، مشابه بادام بوده که با شکستن هسته، می‌توان مغز هسته زردآلو را میل کرد. مغز هسته زردآلو در اغلب اوقات خوشمزه بوده، اما گاهی می‌تواند مزه تلخی داشته باشد. به دلیل مزه خوب این مغز، بسیاری از افراد تمایل به مصرف مغز هسته زردآلو دارند؛ اما در ارتباط با میزان مصرف و فواید و عوارض مصرف هسته زردآلو تحقیقات بسیاری انجام شده است و مشاوران تغذیه و متخصصان توصیه‌های فراوانی در ارتباط با مصرف هسته زردآلو دارند.

مغز پسته
مغز پسته می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد، از رنگ زرد گرفته تا سایه‌هایی از رنگ سبز. پسته رنگ مخصوص به خودش را دارد و ترکیبی از رنگ سبز است که به آن سبز مغز پسته‌ای می‌گویند. انرژی صدگرم مغز پسته خام به بیش از پانصد و شصت کالری می رسد که مانند دیگر انواع آجیل پرکالری محسوب می شود.  

مغز بادام درختی
مغزبادام درختی به دلیل اینکه دارای سطح بالایی از مواد مغذی ، چربی های غیر اشباع، ویتامین ها، و مواد معدنی ای که می باشد یک خوراکی مغزی محسوب می شود. این دانه منبع سرشاری از ویتامین های B و E بوده و علاوه بر این دارای سطح بالایی از مواد معدنی است. به دلیلی اینکه دارای سطح بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی را دارا می باشد یک خوراکی مغزی به حساب می آید و از این رو یک خوراکی مناسب و مقوی برای نوزادان و کودکان شیرخوار است.

کشته یا زردآلو خشک
زردآلو، میوه‌ ی هسته ‌دار، گرد و زرد رنگی شبیه شفتالو، اما از آن کوچک‌تر می باشد. این میوه از دوران باستان، در آسیای مرکزی کشت شده و یکی از کالاهای مهم در جاده‌ی ابریشم بوده است. خشک کردن زردآلو، منجر به مقاومت طولانی این میوه خواهد شد و می ‌توان آن‌ها را در تمام فواصل حمل کرد. زردآلو خشک، نوعی میوه خشک سنتی محسوب می‌شود.